۱۳۹۵/۱۰/۰۲

صبح امروز در سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی صورت گرفت: برگزاری نخستین جلسه کارگروه استانی ماده ۲۳ قانون الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)

نخستین جلسه کارگروه استانی ماده 23 قانون الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) صبح امروز در سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان در این جلسه گفت : پیشنهاد طرح های تملک دارایی های سرمایه ملی، استانی و ملی استانی ویژه، اعم از طرح های جدید، افزایش تعداد پروژه ها و افزایش حجم عملیات صرفا در چارچوب اسناد بالادستی که دارای مطالعات توجیهی فنی، اقتصادی، مالی، اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و پدافند غیر عامل می باشد، به این کار گروه امکان پذیر است.
رضا جمشیدی خاطرنشان کرد: مجوز طرح ها و پروژه های کمتر از دو میلیارد تومان در صورت تایید کارگروه استانی، از سوی دبیرخانه کارگروه به دستگاه اجرایی ابلاغ خواهد شد تا با رعایت سایر قوانین و مقررات اقدام گردد.
وی ادامه داد: برای مجوز طرح ها و پروژه های تملک دارایی های سرمایه ای بیشتر از دو میلیارد تومان، ابتدا باید موضوع در کارگروه استانی مطرح و بررسی شود و نتیجه به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارجاع  گرددتا پس از تصویب از سوی دبیرخانه کارگروه ماده 23 استان ابلاغ گردد.
جمشیدی تصریح کرد: پیش نیاز تخصیص اعتبار به این پروژه ها مصوبه کارگروه استانی ماده 23 خواهد بود.
رئیس کارگروه استانی ماده 23 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) همچنین بر ضرورت دارا بودن تاییدیه پدافند غیرعامل و محیط زیست برای این پروژه ها، همچنین پروژه هایی که تغییر در احجام عملیات و هدف دارند، تاکید و اظهار امیدواری کرد: با حساسیت این دستگاه ها نسبت به تسریع در ارایه تاییدیه، این پروژه ها هرچه سریع تر تعیین تکلیف شود.
جمشیدی تصریح کرد: در پیشنهاد پروژه های جدید می بایست موضوع ماده 19 دستورالعمل و تبصره 10 ذیل بند (ج ) از ماده 2 از ماده 27 قانون الحاق (2 ) در مورد واگذاری کامل طرح ویا مشارکت با بخش خصوصی توسط دستگاه های اجرایی رعایت گردد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی همچنین بر ضرورت برگزاری دوره آموزشی در ارتباط با مسائل مرتبط با توجیهات زیست محیطی برای مشاوران و پیمانکاران پروژه های دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
مدیر مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی نیز در این جلسه، با اشاره به اینکه امسال چهار هزار و 359 پروژه در استان در حال اجراست ، تصریح کرد: 16.7 درصد معادل 727 پروژه از این تعداد مشمول ماده 23 می باشد که از این تعداد اعتبار 524 پروژه کمتر از دو میلیارد تومان و تعداد 203 پروژه بیشتر از دو میلیارد تومان است .
احمد نجاری مقدم همچنین در خصوص اعضای کارگروه استانی ماده 23 قانون الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2)، خاطرنشان کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان برنامه و بودجه استان، معاون عمرانی استانداری یا مدیرکل دفتر فنی به عنوان جانشین وی، فرماندار شهرستان ذی‌ربط، معاون فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه استان، رئیس دستگاه اجرایی یا نماینده تام الاختیار وی ، و مشاور طرح براساس ماده 17 دستورالعمل ابلاغی ماده 23 قانون الحاق ( 2 ) اعضای این کارگروه را تشکیل می دهند.
 
 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوي .