۱۳۹۵/۱۰/۰۶

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی: ضرورت پیگیری دستگاه های اجرایی استان برای پیگیری سهم دولت در پروژه ها

چهل و یکمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی، محمدمهدی مروج الشریعه در این جلسه بر ضرورت پیگیری دستگاه های اجرایی استان برای اختصاص سهم دولت از منابع مختلف تاکید و اظهار داشت : دولت نیز در این رابطه قول همکاری ویژه با استان را داده است. 
وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما در این خصوص، قرار گرفتن 20 الی 25 درصد منابع تخصیص یافته استان در قالب کمک های فنی و اعتباری دراختیار دستگاه ها است.
مروج الشریعه دیگر راهکار توسعه استان را افزایش سهم صادرات ثبتی گمرک دانست و تصریح کرد: این مهم یقینا به افزایش تولید ختم شده و این تولید بیشتر قطعا آثار ملموس خود را در اقتصاد استان به سرعت نشان خواهد داد.
وی همچنین بر ضرورت کاهش موانع صادرات در استان تاکید و ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالایی که در این حوزه وجود دارد باید برای اقدامات بزرگ در جهت توسعه صادرات هدف گیری کنیم.
مروج الشریعه در بخش دیگری از سخنان خود، از تصویب یک هزار و 622 طرح به مبلغ یک هزار و 500 میلیارد تومان در شبکه بانکی استان خبر داد و افزود: در چنین شرایطی در موضوع تامین سرمایه واحد های اقتصادی استان ، حجت بر بخش خصوصی تمام است و هیچ عذری پذیرفته نیست.
وی همچنین بر ضرورت بازنگری در نرخ سود تسهیلات تاکید و عنوان کرد: در بهره گیری از تسهیلات، بخش کشاورزی  توفیقات بیشتری نسبت بخش صنعت و معدن داشته و دلیل آن هم ، فعالیت 109 صندوق اعتباری در حوزه کشاورزی استان است .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری استان خراسان رضوی گفت: با توجه به تعدد و توان بالای صندوق های اعتباری بخش کشاورزی استان در این بخش نیز برای رفع نیازها، به کارگیری روش های اختصاص سهم دولت را پیشنهاد می کنیم.
مروج الشریعه هم چنین افزایش سهم سبد صادراتی استان در بخش اقلام خوراک انسانی را ضروری دانست و تصریح کرد: در بحث صادرات محصولات کشاورزی به ویژه اقلام خوراک انسانی، باید به مواردی همچون استاندارد بین المللی و بسته بندی در کنار تولید محصول مرغوب، توجه ویژه داشته باشیم .
وی همچنین بر عدم معافیت در استان به مانند کل کشور از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تاکید و ادامه داد: براساس دستور مقام معظم رهبری در این حوزه به طور کلی معافیت و استثنایی برای عدم پرداخت وجود ندارد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره دستور معاون اجرایی رئیس جمهور مبنی بر اجرای طرح تدوین سیاست ها و برنامه های راهبردی مدیریت فرانهادی آب، گفت: دراین راستا جلسات مقدماتی با پیشنهاد دهنده برنامه و مسوولان ذی‌ربط برگزار و در جلسه آتی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ، مطرح خواهد گردید.
رضا جمشیدی ضمن تاکید بر لزوم اهتمام بیشتر دستگاه های اجرایی استان در زمینه واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش غیردولتی با استفاده از کلیه ظرفیت های قانونی موجود افزود : دستگاه های اجرایی می بایست در زمان مقرر شده توسط دبیرخانه ، عملکرد 9 ماهه خود را در قالب فرمهای نیپا و همچنین بندهای 28 گانه ابلاغیه معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به دبیر خانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ارسال نمابند.
شایان ذکر است در این جلسه گزارش اقدامات و طرح های جهادکشاورزی خراسان رضوی در حوزه اقتصاد مقاومتی ارائه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت
https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif
 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوي .