۱۳۹۵/۱۰/۱۶

کلیات منشور عملیاتی/ اجرایی اقتصاد مقاومتی استان به تصویب رسید

به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی، معاون رئیس جمهور در چهل و سومین جلسه اقتصاد مقاومتی استان با تصویب کلیات منشور عملیاتی/ اجرایی اقتصاد مقاومتی استان بر ضرورت اجرای کامل آن تأکید کرد.
محمد شریعتمداری با بیان اینکه تمام فعالیت ها در استان باید درحوزه اقتصاد مقاومتی شکل گیرد ،  بر اختصاص تسهیلات به طرح و پروژه های اقتصاد مقاو متی از سوی بانک ها ی استان تأکید کرد و افزود : تصمیماتی که در جلسات اقتصاد مقاومتی گرفته می شود بایستی اجرا شود .
معاون اجرائی رئیس جمهور درادامه با اشاره به مشکل تامین آب شهر مشهد اظهار داشت : جهت بررسی موضوع آب شهرمشهد باید کارگروه ویژه ای ذیل کارگروه اقتصاد مقاومتی استان تشکیل شود.
وی افزود : با تشکیل کارگروه ویژه و تعیین مسئولان اجرایی توسط استاندار ، زمینه عملیاتی کردن کلیه پروژه های کمر مقبولای طرقبه با قید فوریت فراهم گردد.
در ادامه این جلسه دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی از تکمیل گزارش عملکرد فعالیت های اقدامات استان و ارسال آن به ستاد اقتصاد مقاومتی کشور خبر داد.
رضا جمشیدی با ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهار داشت: تا کنون 388 پروژه اقتصاد مقاومتی مرتبط با 40 دستگاه اجرایی استان بررسی و مصوب شده است 
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته درراستای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان اظهار داشت: با مجموعه اقدامات انجام شده در استان تا پایان سال جاری 351 پروژه عمرانی با 398  میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.
رضا جمشیدی با بیان اینکه مشکلاتی جدی درتخصیص و توزیع اعتبارات وجود دارد افزود : با توجه به وضعیت موجود تا انتهای امسال 482 پروژه با 82 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به  بهره برداری از 196 طرح اقتصادی با  هزینه ای بالغ بر 5500 میلیارد تومان که 4000 میلیارد تومان از این رقم از طریق سهم آورده بخش خصوصی و 1500 میلیارد تومان آن از طریق تسهیلات تامین شده است  ادامه داد : با پیشرفت های صورت گرفته تا شهریورماه سال آینده 472 طرح اقتصادی با اعتباری بالغ بر 9000 میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید که 6300 میلیارد تومان آن توسط مجریان و 2700 میلیارد تومان آن از تسهیلات دولتی تامین می گردد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی با اشاره به میزان تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی از محل تسهیلات رونق تولید بیان کرد: از 763 میلیارد تومانی که برای رونق تولید استان در نظر گرفته شده تاکنون 398 میلیارد تومان پرداخت شده که سهم استان از تسهیلات پرداختی معادل 5.5 درصد است ؛ این در حالی است که سهم تسهیلات پرداختی استان از سهمیه مصوب معادل  4.8 درصد است.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تصریح کرد: تا کنون 28 بند به عنوان موضوعات اصلی و دستور کارهای ستاد اقتصاد مقاومتی استان ابلاغ شده که با تقسیم کار اعمال شده مصوب در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ، مسئولین هریک از بندهای اعلام شده تعیین، و به دستگاه اجرایی ذیربط جهت اجرا ابلاغ گردیده است . 
شایان ذکر است وضعیت  سرمایه گذاری در حوزه IT و ICT استان  ، وضعیت پروزه های گردشگری کمرمقبولای طرقبه ، برنامه توسعه صادرات غیر نفتی استان و طرح پیشنهادی تدوین سیاست ها و مدیریت فرانهادی آب از جمله دستور کارهای دیگر این جلسه بود .
   
 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۹۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوي .