۱۳۹۵/۱۰/۱۹

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی: تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم رویکرد مدیریتی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت : اقتصاد مقاومتی یک پروژه مجزا از باقی اقدامات دولت نیست و تنها مستلزم یک رویکرد مدیریتی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی، محمد مهدی مروج‌الشریعه در چهل و چهارمین  جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در عین حال اظهار کرد: مدیران استانی می بایست عملکرد خود در حیطه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را به صورت جداگانه ارائه و از ارائه توامان آن با دیگر فعالیت های خود بپرهیزند.
وی با اشاره به مصوبات اوایل سال ستاد اقتصاد مقاومتی استان و مشخص شدن پروژه های هر دستگاه، افزود: پروژه هایی که پس از این تاریخ نیز بنا به ضرورت مصوب شده نیز باید با قدرت پیگیری شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی نیز در این جلسه با بیان اینکه برای دستیابی به جمع بندی فعالیت های ستاد اقتصاد مقاومتی استان، گزارش عملکرد اجرایی دستگاه ها در این حوزه بایستی به این ستاد ارسال شود، بر تسریع در تدوین گزارش عملکرد فعالیت های ستاد استانی و ارسال آن به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تأکید کرد.
رضا جمشیدی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 388 پروژه اقتصاد مقاومتی مرتبط با 40 دستگاه اجرایی استان بررسی و مصوب شده است.
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان ، تصریح کرد: در آخرین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور مقرر شد که مسایل و مشکلات ستادهای استانی با مرکز مطرح شده و در حد اختیارات ستاد فرماندهی در مورد رفع آن تصمیم گیری شود، در این راستا بایستی دستگاه ها مشکلات و موانع خود در اجرای طرح ها را با ستاد استانی مطرح نمایند تا جمع بندی درخواست های استان به معاونت اجرایی رئیس جمهور ارسال شود.
وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی استان هر چه سریع تر باید نسبت به ارائه گزارش عملکرد نه ماهه اقتصاد مقاومتی خود براساس نامه 28 ماده ای معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به ستاد استانی اقدام نمایند.
شایان ذکراست دراین جلسه فعالیت صندوق های اعتباری بخش کشاورزی مورد بررسی قرارگرفت و همچنین  گزارش اقدامات انجام شده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در حوزه اقتصاد مقاومتی ارائه گردید.
در پایان این جلسه درخصوص بند 19ابلاغیه معاون رئیس جمهور و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور موضوع اختصاص بخشی از طرح توسعه شهرک صنعتی توس به توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.

 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۳۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .