۱۳۹۵/۱۱/۱۰

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی: در واگذاری زمین به پروژه های سرمایه گذاری، شرط فعال بودن پروژه ها رعایت شود

چهل و ششمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان صبح امروزدر استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این جلسه با تاکید بر اینکه تلاش، تغییر و تحول، اصول بلافصل اقتصاد مقاومتی است، گفت : اصلاح رویه مدیریتی و تغییر رویکرد، همچنین وحدت رویه در فاز اول هر اقدامی با عنوان اقتصاد مقاومتی باید صورت گیرد.
محمدمهدی مروج الشریعه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی بنیانی برای آینده است، ادامه داد: فرآیندها در این حوزه باید منجر به ایجاد کمترین فاصله میان مجوزها و عملکرها شود تا روی ریل اقتصاد مقاومتی قرار بگیریم.
وی در ادامه، با اشاره به واگذاری 35 وظیفه که هیات دولت به طور مستقیم به استان ها ابلاغ کرده، افزود: در برخی موارد متاسفانه همچنان اختیار استانی نداریم که این مساله مشکلاتی ایجاد کرده و با هماهنگی معاون اجرایی رییس جمهور در پی رفع آن هستیم.
مروج الشریعه همچنین با تاکید بر عدم طولانی شدن پاسخ استعلام های سرمایه گذاری از سوی دستگاه های دولتی، ادامه داد: در سوی دیگر مرکز جذب سرمایه گذاری و اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان باید پیگیر علل تاخیر پروژه ها باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی با اشاره به وجود نقشه راه در حوزه اقتصاد مقاومتی استان، بر اهمیت تلاش همه دستگاه ها برای رشد آهنگ حرکت اقتصادی و انجام اقدامات در شان استان که بازخورد روشنی در زمینه ایجاد تحول داشته باشد، تاکید کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی نیز در این جلسه، با بیان اینکه پروژه های مصوب اقتصاد مقاومتی قطعا در مقایسه با دیگر پروزه ها ، در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی موثرتر تشخیص داده شده اند، بر ارائه گزارش پیشرفت پروژه های مصوب اقتصاد مقاومتی از سوی دستگاه های استان در موعد مقرر تاکید کرد.
رضا جمشیدی در ادامه، خاطرنشان کرد: در واگذاری زمین به برخی پروژه های سرمایه گذاری، شرط فعال بودن پروژه ها باید رعایت شود تا بهترین استفاده از زمین صورت گیرد، در غیر این صورت اقدام قانونی برای باز پس گیری زمین صورت خواهد گرفت.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی عنوان کرد: امسال 388 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان مصوب شده که از این تعداد 309 پروژه پیشنهادی دستگاه های اجرایی، 54 پروژه برش استانی پروزه های ملی و 25 پروژه ستاد استانی است.
شایان ذکراست در این جلسه گزارش عملکرد پروژه های اقتصاد مقاومتی شرکت برق منطقه ای خراسان رضوی ارائه و بررسی شد.

 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۰۷


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوي .