۱۳۹۵/۱۱/۱۷

با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی بررسی شد: گزارش عملکرد ۳ دستگاه دولتی استان در حوزه فعالیتهای اقتصاد مقاومتی

چهل وهفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان صبح امروزدر استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی، رضا جمشیدی در چهل و هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در استانداری خراسان رضوی تشکیل شد، در خصوص طرح پیشنهادی هماهنگی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان با اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، در زمینه ارائه مجوزهای اصولی را طرحی کارآمد و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی بر شمرد .
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی با بیان اینکه این طرح علاوه بر بکارگیری نیروی متخصص، عامل کاهش هزینه جهت برگزاری دوره های آموزشی تخصصی می شود، اظهار داشت : این طرح عامل اشتغال تعداد زیادی از نیروی کار ماهر می شود و تأثیر مثبتی بر کاهش آمار بیکاری نیز دارد.
رضا جمشیدی با بیان اینکه پروژه های مصوب اقتصاد مقاومتی قطعا در مقایسه با دیگر پروژه ها، در تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی موثرتر تشخیص داده شده اند، بر ارائه گزارش پیشرفت پروژه های مصوب اقتصاد مقاومتی از سوی دستگاه های استان در موعد مقرر و جدای از گزارش عملکرد سالانه دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی یادآور شد: گزارش عملکردهای دستگاه های اجرایی نباید به عنوان گزارش عملکرد اقتصاد مقاومتی ارائه شود و این مهم باید در آمار کلی ارائه شده از سوی دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گیرد
رضا جمشیدی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت  تکمیل مجموعه عملکرد پروژه های اقتصاد مقاومتی در قالب فرم های نیپا، خواستار اعلام موانع و مشکلات موجود در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستگاه ها شد.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی همچنین درخصوص بلاتکلیفی برخی پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان به جهت الزامات قانونی خاطر نشان کرد: با توجه به وجود مصوبه هیئت وزیران در دولت گذشته به نظر می رسد مسیر قانونی ایجاد شرکت های توسعه منطقه ای هموار است.
شایان ذکراست در این جلسه گزارش عملکرد پروژه های اقتصاد مقاومتی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، و همچنین شرکت های تولید و توزیع نیروی برق خراسان رضوی ارائه و بررسی شد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوي .