۱۳۹۵/۱۱/۲۵

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی: پیشبرد اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی در جهت حل مشکلات زیر بنایی کشور است

چهل وهشتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی، محمدمهدی مروج الشریعه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این جلسه، اجرا و تکمیل پروژه های منطبق با سیاست های اقتصاد مقاومتی را منوط به عزم مدیران دستگاه های اجرایی برشمرد.
وی با بیان اینکه فعالیتها باید هم از نظر اجتماعی و هم از نظر اقتصادی توجیه پذیر باشد خواستار ارائه سرفصلهای کلی مرتبط با این جلسات  از سوی دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تمامی دستگاه ها شد.
مروج الشریعه اقتصاد مقاومتی را  بنیان فعالیت های آینده کشور خواند و افزود: تمامی فرآیندها در این حوزه باید منجر به ایجاد کمترین فاصله میان مجوزها و عملکرها شود تا روی ریل اقتصاد مقاومتی قرار بگیریم.
وی در ادامه، با اشاره به کم بودن اختیارات استانی در برخی موارد اظهار داشت: هیات دولت به طور مستقیم 35 وظیفه  را به استان ها واگذار نموده است اما در برخی موارد متاسفانه همچنان اختیارات در مرکز متمرکز است که این مساله مشکلاتی ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد: در بسیاری از زمینه هایی که در استان فعالیت ها و اقدامات خوبی صورت گرفته است به دلیل عدم ارسال گزارش عملکرد برخی دستگاه ها و یا تأخیر در ارسال آنها، رتبه 16 را کسب کردیم.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی  با اشاره به نامه دریافتی از سوی ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی در تهران افزود: بر اساس این نامه مقرر شد تمامی استان ها گزارش عملکرد خود در ارتباط با فعالیت های صورت گرفته منطبق با سیاست های اقتصاد مقاومتی را  طی دو روز آینده ارسال نمایند .
جمشیدی با بیان اینکه پروژه های مصوب ستاد اقتصاد مقاومتی قطعا در مقایسه با دیگر پروژه ها  موثرتر تشخیص داده شده اند ، بر ارائه گزارش پیشرفت پروژه های مصوب اقتصاد مقاومتی در قالب فرم های نیپا از سوی دستگاه های استان  و برمبنای چارچوب تعیین شده از سال 93 تا 95در موعد مقرر تاکید کرد.
شایان ذکراست در این جلسه گزارش عملکرد پروژه های اقتصاد مقاومتی شرکت گاز استان و شرکت پخش فرآورده های نفتی  منطقه خراسان رضوی ارائه و بررسی شد
 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۳۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .