۱۳۹۵/۱۱/۲۶

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی تأکید کرد: لزوم توجه به آینده پژوهی در تمامی دستگاه ها

سومین جلسه کارگروه آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار در سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی رضا جمشیدی در این جلسه، با بیان اینکه آینده پژوهی جایگاه ویژه ای در مدیریت برنامه ریزی جدید جهانی دارد خواستار نگاه بلند مدت تمامی دستگاه ها به این امرمهم شد.
وی تصریح کرد: هر مسئول یک وظیفه و مسئولیت  سنگین در برابر تصمیمات خود دارد و باید منفعت مردم را در کلیه تصمیمات وبرنامه های خود لحاظ نماید.
وی با اشاره به اهمیت توجه به موضوع محیط زیست اظهار داشت: در موضوع محیط زیست نباید نگاه دستگاهی داشته باشیم چرا که محیط زیست موضوعی همگانی است و ما از تمام تصمیمات در این حوزه تأثیر می پذیریم.
رئیس کارگروه آمایش سرزمین ، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار در استان با بیان اینکه  تا کنون فعالیت های خوبی در این حوزه صورت گرفته است اما از استاندارد های جهانی فاصله زیادی داریم، اضافه کرد : توجه به محیط زیست به دلیل تأثیرات مستقیم بر سلامت افراد باید محورفعالیت تمام دستگاه ها قرار بگیرد .
جمشیدی در ادامه با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی ادره کل محیط زیست استان ،آن را گزارشی مطلوب خواند و خواستار استفاده از سند آمایش استان در بحث آینده نگری گزارش مربوطه شد.
وی همچنین با تأکید بر ضرورت تهیه سند 25 ساله توسط تمامی دستگاه ها جهت بخش های مربوطه عنوان کرد: برای پیشرفت رو به جلو باید برنامه ای بلند مدت برای تمامی فعالیت های خود داشته باشیم .
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی، در ادامه خواستار بازنگری واصلاح گزارش ارائه شده از سوی اداره کل محیط زیست شد.
رضا جمشیدی درپایان یادآورشد اداره کل محیط زیست استان می بایست وظایف دستگاه های مربوطه و تأثیر فعالیت آنها را در پیوست مربوطه مشخص و به آنها اعلام نماید تا سازمان های مربوطه برنامه های خود را بر اساس آن انجام دهند.
شایان ذکر است در این جلسه" سند محیط زیست در افق 1420توسعه استان" توسط مدیر کل حفاظت از محیط زیست به عنوان دستگاه متولی بخش محیط زیست به اعضاء این کارگروه ارائه گردید .


 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۳۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوي .