۱۳۹۵/۱۱/۲۶

با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوی صورت گرفت: بررسی وضعیت درآمدهای عمومی استان تا دی ماه ۹۵

در جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی، وضعیت درآمدهای عمومی استان خراسان رضوی تا دی ماه ۹۵ بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی، در این جلسه درآمدهای عمومی وصولی تا پایان دی ماه سال جاری، پیش بینی وضعیت درآمدها تا پایان سال و موانع و آسیب های تحقق درآمدها در ۱۰ ردیف بالای استان مورد بررسی قرار گرفت.
رضا جمشیدی، رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی در ادامه این جلسه رشد درآمدهای استان های کشور نسبت به سال گذشته را 9.7 درصد و همچنین میزان رشد درآمد های کل کشور را 1.4درصد اعلام کرد و افزود: این به معنای رشد در ردیف های استانی است.
وی با اشاره به تناقض موجود در گزارش ارائه شده توسط دستگاه های اجرایی و گزارش درآمد دریافتی از مرکز خواستار بررسی و انطباق این موضوع برای عملکرد 11 ماهه تمامی دستگاه ها شد .
بر این اساس مقرر شد اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان انتهای هر ماه جدیدترین عملکرد دستگاه ها را جهت بررسی به آنها ارائه دهد تا در صورت وجود مغایرت هر چه سریعتر نسبت به تصحیح آن اقدام شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی همچنین با اشاره به جلسات گذشته خود با نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:  مقرر شده است نمایندگان مجلس در صحن علنی درآمدهای استان ها را پیگیری کنند، تا در سرجمع درآمد پیشنهادی استانها در لایحه بودجه سال 1396 برمبنای عملکرد 8ماهه 1395 استانها مجددا بازتوزیع صورت پذیرد تا تعادل تقریبی بین استانها بوجود آید.
جمشیدی تصریح کرد: در صورت تصویب این پیشنهاد ، در توزیع درآمد بین استان ها شاهد تغییرات زیادی خواهیم بود.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی در این جلسه درآمدهای مصوب  استان در سال 95 را حدود 2987 میلیارد تومان و میانگین رشد درآمد مصوب استان را 17.5 عنوان کرد که نسبت به عملکرد سال 94 استان 36 درصد افزایش داشته است.
سید مهدی رمضانی تصریح کرد: از مجموع درآمدهای استان 92 درصد مربوط به درآمدهای مالیاتی و 8 درصد درآمدهای غیر مالیاتی اعم از درآمدهای حاصل از مالکیت دولت، درآمدهای حاصل از خدمات و فروش کالا، جرایم و خسارات و سایر درآمدها می باشد.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی کدهای برتر درآمد وصولی استانی را مربوط به  اداره کل امور مالیاتی، نیروی انتظامی، ثبت اسناد و گمرک عنوان کرد.
 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۳۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوي .