۱۳۹۵/۱۱/۲۷

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان از کاهش نرخ تورم در نقاط شهری استان نسبت به ماه گذشته خبرداد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی گفت : نرخ تورم 12 ماهه منتهی به دی ماه سال جاری در نقاط شهری استان 5.8 درصد می باشد که این رقم در مقایسه با ماه گذشته 2 دهم درصد کاهش یافته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی ، رضا جمشیدی همچنین اضافه کرد: نرخ تورم نقطه به  نقطه خراسان رضوی در این ماه 5.4 درصد  بوده که نسبت به  ماه گذشته 9 دهم درصد کاهش داشته است
جمشیدی با بیان این که نرخ تورم کشوری دوازده ماهه منتهی به دی  ماه سال جاری 6.9 درصد  می باشد  افزود : این رقم در مقایسه با ماه قبل0.3 درصد کاهش داشته است .
به گفته جمشیدی تورم نقطه به نقطه کشور درآذر ماه سال جاری به 6.3 درصد رسید که در مقایسه با آذر ماه 6 دهم درصد افزایش یافته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد  : تورم 12 ماهه منتهی به  دی 95 در کشور در گروه خوراکی ها ، آشامیدنی ها و دخانیات 6.9  پوشاک و کفش 6.0  ، مسکن5.9  و گروه بهداشت و درمان  9.5  بوده است که این ارقام برای استان به ترتیب 4.9 ،  6.0 ، 5.0 و  10.2  می باشد
  رضا جمشیدی در پایان  افزود : شاخص بهای کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور 237.4 و برای استان 225.3  بوده است . 
شایان ذکراست جدول مربوط به نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری و همچنین تغییرات آن در کشور و استان خراسان رضوی به شرح ذیل اعلام می گردد:


 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۹۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوي .