۱۳۹۷/۰۷/۱۲

برگزاری جلسه مشترک معاون عمرانی استاندار ، رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و مدیران دستگاه های اجرایی خراسان رضوی در خصوص عملیاتی کردن آیین نامه اجرایی تبصره ۱۹ قانون بودجه سال جاری

باهدف بررسی فرآیند اجرایی تبصره 19 قانون بودجه سال 1397 جلسه مشترک معاون استاندار، رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی دکتر رضا جمشیدی رئیس این سازمان با اعلام این خبر اظهار داشت : با توجه مصوبه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور شرایط واگذاری پروژه های عمرانی به بخش عمومی غیر دولتی آسان تر شده است.
وی افزود : در این مصوبه به ایجاد کاربری های چند گانه یا ایجاد سایر تاسیسات جانبی اقتصادی در پروژه ها و عرصه های آنها با حفظ کاربری اصلی به منظور سودآور کردن طرح های تملک داراییهای سرمایه ای و ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی ، اعلام قیمتی به عنوان مبنای فروش که پروژه واجد توجیه مالی شده و پروژه قابل مورد استقبال قرار گیرد توسط کارگروه های واگذاری ، عدم تعقیب قضایی اقدامات اجرایی مدیران دستگاهها در خصوص واگذاری چنانچه منطبق بر مصوبات کارگروههای واگذاری موضوع دستورالعمل ماده 27 قانون الحاق (2) باشد برای تسهیل در شرایط واگذاری اشاره شده است .
 رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی با اشاره به اقدامات این سازمان درراستای تحقق اهداف تعیین شده برای سال جاری اظهار داشت : در اجرای ماده (۲۷) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲) به دولت اجازه داده شده است با رعایت قوانین و مقررات ازجمله : قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی ، قانون تشویق و حمایت سرمایه‌گذاری خارجی با اصلاحات و الحاقات بعدی و به منظور جلب مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی و تعاونی در قالب ساز و کار مشارکت عمومی- خصوصی، نسبت به انعقاد انواع قرارداد با بخش خصوصی و تعاونی اقدام و تمام یا بخشی از وظایف و مسؤولیت‌های خود در تأمین کالاها و خدمات در حوزه‌هایی از قبیل پدیدآوری، طراحی، ساخت، تجهیز، نوسازی، بهره‌برداری و تعمیر و نگهداری را در چهارچوب مقررات ذیل به بخش خصوصی و تعاونی واگذار نماید.
در این جلسه گزارشی در خصوص تبیین و تشریح تبصره 19قانون بودجه سال 1397 و همچنین آئین نامه اجرایی این تبصره ، اهداف و برنامه واگذاری های استان در سال جاری براساس شرایط مندرج در دستورالعمل واگذاری ، اعلام  فهرست پروژه های ماهیتا(بالقوه) قابل واگذاری به دستگاه های ذیربط ارائه گردید و اعضای حاضر در جلسه نقطه نظرات ، راهکارها  و پیشنهادات خود را ارائه کردند.
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندارخراسان رضوی نیز دراین جلسه  با قدردانی از اقداماتی که تاکنون به عمل آمده است از مدیران دستگاههای اجرایی درخواست کرد تا در اسرع وقت نسبت به انجام بررسی های لازم در خصوص امکان واگذاری پروژه ها با توجه به مفاد مصوبه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور اقدام و نتیجه را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعلام  نمایند.
در پایان این جلسه مقرر گردید پروژه های تکمیل شده و در دست بهره برداری و همچنین پروژه های نیمه تمامی که در سال 1397فاقد اعتبار بوده اند نیز به فهرست اضافه شوند . علاوه بر این کلیه ظرفیت های قانونی علاوه بر ماده 27 قانون الحاق (2) شناسایی و در فرآیند مشارکت مورد استفاده قرار گیرند . همچنین سایر اقدامات لازم برای عملیاتی نمودن برنامه های واگذاری در استان به مرور و به تصویب رسید .
 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۵۷


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .