۱۳۹۷/۱۱/۲۱

برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در شهرستان نیشابور

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرستان نیشابور تشکیل جلسه داد
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری این سازمان گفت : در ادامه سفرهای استاندار خراسان رضوی به شهرستان های استان ، صبح  امروز جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به ریاست استاندار خراسان رضوی در شهرستان نیشابور برگزار گردید
احمد نجاری مقدم با بیان این که  در این جلسه مجتمع فولاد خراسان به عنوان معین اقتصادی شهرستان نیشابور معرفی گردید و تفاهم نامه ای هم در این خصوص منعقد گردید افزود : استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های مناطق روستایی شهرستان مهمترین محور امضاء این تفاهم نامه می باشد.
احمد نجاری مقدم افزود : در حال حاضر 201 طرح نیمه تمام ویا در حال تکمیل درحوزه های سرمایه گذاری شهرستان نیشابور وجود دارد که حدود 2570 میلیارد تومان میزان اعتبار وسرمایه گذاری این طرح ها می باشد.
وی خاطر نشان کرد : طرح های یاد شده قرار است7843 فرصت شغلی را در این شهرستان ایجاد نمایند.
مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی همچنین از امضاء تفاهم نامه ای بین شرکت مجتمع فولاد خراسان با شورای شهر وشهرداری این شهر و همچنین تفاهم نامه ای دیگر با اداره کل ورزش وجوانان استان خبر داد.
وی افزود : علاوه بر امضاء تفاهم نامه با معین اقتصادی شهرستان ،  22 تفاهم نامه دیگر نیز با سرمایه گذاران شهرستان نیشابور منعقد گردید.
احمد نجاری مقدم اظهار داشت : در این جلسه فرماندار ، امام جمعه ، رئیس دادگستری شهرستان ، مدیر مجتمع فولاد خراسان وهمچنین نمایندگان مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی هریک به بیان بخشی از موانع ومشکلات توسعه شهرستان پرداخته وراهکارهایی نیز در جهت رفع این موانع ارائه کردند.
استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به تفاهم نامه امضاء شده با مجتمع فولاد خراسان گفت : این تفاهم نامه در راستای اجرای طرح توسعه اقتصادی خراسان رضوی با عنوان مثلث توسعه اقتصادی منعقد شده است .
علیر ضا رزم حسینی افزود : طرحی که بر اساس آن نقش مشارکت همه ارکان از دادگستری تا حوزه های اجرایی و بیش از همه مردم در توسعه اقتصادی هر منطقه و بهبود معیشت اهالی آن بسیار گسترده و مهم است به خوبی دیده شده است.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد:: تحقق رویکرد دولت در دستیابی به عدالت اجتماعی و توازن منطقه ای به تناسب شرایط اقتصادی و اجتماعی و مزیت های فرهنگی و طبیعی منطقه با تکیه بر قابلیت های بومی و طبیعی در راستای مردمی و درونزا کردن اقتصاد منطقه و توانمندسازی مردم منطقه از طریق ایجاد سازوکار فعالسازی آنها در امر توسعه و با اولویت رفع محرومیت و توسعه اقتصادی و فرهنگی مردم در روستاها بر مبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی محور اجرای این طرح است


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .